İmamoğlu: ''Spor, İstanbul için çok özel bir yerde''

İmamoğlu: ''Spor, İstanbul için çok özel bir yerde''

Vakıf Katılım

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşen buluşma sonrasında İmamoğlu ve Koç, açıklamalarda bulundu.

Koç ile yerel seçimler öncesinde, geçen dönemin minik bir özetini ve önümüzdeki sürece dönük düşüncelerini paylaştıklarını aktaran İmamoğlu, “Neler yaptık ve bundan sonra neler yapmayı arzuluyoruz; kendilerine ifade ettik. Spor, İstanbul için çok özel bir yerde. Bu konuda çok özel, ulusal, uluslararası ve şehir bünyesinde adımlar attık. Markalarını büyütmek istiyoruz bu kentin, spor adına. Etkinlikler noktasında söylüyorum özellikle. Bu bağlamda 2027 Avrupa Oyunları konusundaki yolculuğumuzda artık son noktaya gelmiş durumdayız. Bu konuda, Milli Olimpiyat Komitesi’nin oluruyla, süreci noktalayacak hale gelmiş durumdayız. Yine 2036 Olimpiyatları’na dair, göreve geldiğimizin ilk yılından hemen sonra İrade beyanımızı ortaya koymuştuk ve bu yönde de yoğun çalışmalarımız sürüyor.” şeklinde konuştu.  

“Bu tarz atılımlar, milli meselelerdir; dünya ölçeğinde etkinlik ve bir arada olma meseleleridir.” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bunun partileri olmaz; kurumları, kuruluşları olmaz. Hep birlikte hareket edilir. Bu bilinçle yürüyoruz. Önümüzdeki beş yıllık sürecin de en güçlü spor faaliyetlerinin, sporda birlik beraberliğin, sporda güzelliğin yaşandığı bir şehir oluruz.  Bu noktada Fenerbahçe Kulübü'nün sadece birkaç branş değil, her branşta varlığını gösteriyor olması İstanbul'umuz için çok değerli. Biz de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün faaliyetlerini, özellikle paralellik tarafıyla, olimpik tarafıyla güçlendirerek, amatör branşlarda daha çok tabana yaygın çalışmalarıyla yol yürüyoruz. Bu alanda da dayanışma içinde olmamız, kulüplerimizin birbirini tamamlayıcı adımlar atıyor olması değerli.”

Fenerbahçe Başkanı Koç da ziyaretinden dolayı İmamoğlu’na teşekkürlerini sunarak, şu ifadeleri kullandı:

“Zaferin Rengi filminin galasına teşrif ettiğiniz için de özellikle teşekkür ederim. Olimpiyat ruhu, olimpiyat hedefiyle ilgili de dediğiniz gibi, o milli bir mesele. Dünyanın en güzel ve özel şehrine inşallah devletiyle, iktidarıyla, belediyeyle bu hedefe hep beraber ulaşırız.  Bir seçim dönemine daha giriyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi, inşallah bu seçim hem ülkemiz için hem İstanbul'umuz için hem de Kadıköy'ümüz için hayırlı uğurlu olur. Biz, spor konusunda her türlü iş birliğine açığız. ”

Koç, açıklamaların ardından İmamoğlu’na, sırtında adı yazan, 34 numaralı, Cumhuriyetin 100. yılı için özel üretilmiş Fenerbahçe formasını takdim etti.

  Hibya Haber Ajansı