5. Yenişehir Triatlonu’nda ilk gün yarışları tamamlandı

5. Yenişehir Triatlonu’nda ilk gün yarışları tamamlandı

Vakıf Katılım

Avrupa Triatlon Gençler Kupası ve ulusal sprint yarışları yapıldı.  Dereceye giren sporcuları tebrik eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersinlileri yarın yapılacak Dünya Paratriatlon Kupası yarışlarını izlemeye davet etti.

Yenişehir Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF) iş birliğiyle Mersin’de gerçekleşen organizasyon kapsamında ilk olarak ulusal elit erkekler ve elit kadınlar yarışları yapıldı.

Fenerbahçe Meydanı'ndan denize girip 750 metre yüzen sporcular, ardından denizden çıkarak değişim istasyonunda bisiklete binip, Arkeoloji Müzesi ile Mersin Marina kavşağı arasında 3 tur halinde 20 kilometre bisiklet sürdü. Etabı bitiren triatletler, son olarak 5 kilometre koştu.

5. Yenişehir Triatlonu Türkiye Kupası Elit Kadınlar kategorisinde Özlenen İpek Günad Birinci 1 saat 11 dakika 47 saniyelik derecesiyle birinci olurken, İlkım Ardıç ise 1 saat 14 dakika 27 saniyelik derecesiyle yarışı ikinci sırada bitirdi.

Elit Erkekler kategorisinde ise Emir Arıcı 59 dakika 43 saniyelik derecesiyle birinci olurken, Burak Çağdaş 1 saat 1 dakika 46 saniyelik derecesiyle ikinci, Burçak Özer ise 1 saat 2 dakika 50 saniyelik derecesiyle üçüncülüğü elde etti.

5. Yenişehir Triatlonu’nda öğleden sonra Avrupa Triatlon Gençler Kupası yarışları yapıldı.
Yarın ulusal yaş grupları yarışları saat 06.45’te,  Dünya Paratriatlon Kupası yarışları ise saat 12.30’da başlayacak. Tüm yarışların startı Yenişehir sahil şeridindeki Fenerbahçe Meydanı’nda verilecek.

  Hibya Haber Ajansı