Beylikdüzü’nde bayram hazırlıkları tamamlandı

Beylikdüzü’nde bayram hazırlıkları tamamlandı

Vakıf Katılım

Beylikdüzü Belediyesi, Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. İlçedeki ibadethaneler ile şehitlikler ve mezarlıklarda temizlik çalışmaları titizlikle yürütülerek bayrama hazır hale getirildi.

Ayrıca Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, ilçedeki ibadethanelerde temizlik ve hijyen çalışması da gerçekleştirilerek, ibadet ve bayramlaşmaya hazır hale getirildi.

Öte yandan arife günü Beylikdüzü’nde bulunan Yakuplu, Gürpınar, Kavaklı Eski ve Yeni Mezarlıklarında Kur’an-ı Kerim okutuldu. Öte yandan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise arife gününde ilçedeki mezarlıkları ziyaret ederek vatandaşlara başsağlığı diledi.

Başkan Çalık, bayramların sevginin, barışın, hoşgörünün, yardımlaşmanın ve dayanışmanın vesilesi olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Bir bayrama daha hep birlikte kavuşmanın mutluluğunu, heyecanını yaşıyoruz.  Bayramlar bizi biz yapar. Sevgiyle, neşeyle, umutla kucaklaştırır ve sofralarımızı bereketlendirir. Beylikdüzü Belediyesi olarak her gününü bayram tadında yaşayan bir kent için durmaksızın çalışmaya, yarının öncüsü olacak projeleri kentimize kazandırmaya ve geleceğe umut olmaya devam ediyoruz.”

  Hibya Haber Ajansı